Természettudományok 4D-ben – a látható, mozgó, színes és tapintható természettudomány
Befejezéséhez ért a VSZC Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziumában 2018 szeptemberében a Nemzeti Tehetség Program keretein belül indult NTP-MTTD-18-0081- Természettudományok 4D-ben – a látható, mozgó, színes és tapintható természettudomány – projekt. Tovább a cikkre…
Újra a BME-n, avagy egy kicsit az OTDK-ról
2019. március 22-én, pénteken,a VSZC Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma néhány tanulóját ismét az a nagy megtiszteltetés érte, hogy az NTP-MTTD-18-0081- Természettudományok 4D-ben – a látható, mozgó, színes és tapintható természettudomány – projekt keretein belül ellátogathatott a Budapesti Műszaki Egyetemre, ahol egy középiskolásoknak szervezett napon vehettek részt, melynek keretein belül részesei lehettek az OTDK (Országos Tudományos Diákköri Konferencia) érdekességeinek is. Tovább a cikkre
Petzeltes tanuló a dobogón!
Nagy Kevin, 13.V osztályos tanuló a WorldSkills Kazan 2019 verseny országos döntőjében 3.helyezést ért el.
Felkészítő tanára Burján Ferenc.
Szívből gratulálunk ehhez a hatalmas sikerhez!
Újabb gasztronómiai siker a Petzeltben
Gratulálunk Nagy Kevin és Heves Zsolt tanulóinknak, akik eredményesen szerepeltek a Worldskills selejtezőn szakács szakmában.
Nagy Kevint beválogatták a magyarországi döntőbe, ahol már csak négyen küzdenek majd a Szakmák Olimpiájaként ismert WorldSkills világversenyen való részvételért, amelyet 2019-ben Oroszországban, Kazanban rendeznek.
Gratulálok Burján Ferencnek és Takács Zoltánnak a sikeres felkészítésért, és köszönet mindenkinek, aki részt vállalt a szakmai munkában.
Hajrá! További eredményes felkészülést kívánunk!
Boronkay sikere a Futstal Diákolimpia Országos Döntőjében
A Boronkay csapata a Zalaegerszegen megrendezett Futsal Diákolimpia Országos Döntőjén második helyezést ért el.
Az elmúlt három év eredményeit tekintve Pest megye a legeredményesebb ebben a versenyszámban, s mivel ezen három évben a Boronkay képviselte a megyét, így az iskola lett a megye legeredményesebb csapata is.
A csapat tagjai:
Balázs Máté
Berényi Márk
Brucker Bálint
Hámor Zsombor
Lédermayer András
Lugosi András
Sárosi Soma
Skulka Botond
Szentesi Bence
Tóth Bálint
Vida Dominik
Felkészítő tréner: Fábián Gábor
Petzelt tanulóinak és oktatóinak gasztronómiai sikere
2018. december 4.én a Budapesti Gazdasági Főiskolán került megrendezésre a Dr Ketter László Hagyományőrző Gasztronómiai Verseny, ahol tanulóink elnyerték az Első Magyar Fehérasztal Lovagrend vándordíját.
Tanulóink: Heves Zsolt – 10. évfolyamos szakács tanuló,
Musti Pál – 10. évfolyamos szakács tanuló,
Menyhért Tímea – 10. évfolyamos cukrász tanuló,
Vitale Martin – 11. évfolyamos szakács tanuló
Felkészítő tanárok: Kaszáné Némedi Andrea – cukrász oktató,
Takács Zoltán – vendéglátó szaktanár
Rendhagyó pályaorientációs napot szerveztek 2017. december 12-én a VSZC Petőfi Sándor Gimnáziuma, Gépészeti Szakgimnáziuma és Kollégiumában
A hír ezen a linken érhető el bővebben
VI. Illéssy Gasztro Kupa részvétel
A Váci Szakképzési Centrum Petzelt József Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája diákjai az idei VI. Illéssy Gasztro Kupán rendkívül sikeresen szerepeltek.
8 versenyzővel indultak,6 érmet szereztek:
Kun Márk egyéni cukrász kategóriában aranyérem
Menyhért Gergő egyéni szakács kategóriában ezüstérmes
Kalauz Barbara eladó kategóriában ezüstérem
Balabásné Sovány Mária kakaófestésben ezüst és különdíj
Bartókné Deák Ilona cukrász artisztikában ezüst
Menyhért Tímea kakaófestésben bronzérem
Deák Korina és Polyák Ádám diplomát kaptak.
felkészítő tanáraik:
Némedi Andrea, Györei Katalin, Takács Zoltán és Burján Ferenc
A fenntartható fejlődés témahéttel kapcsolatban versenyt hirdetünk három ünnepkörhöz kapcsolódóan.
Az első a karácsony, a második a farsang, a harmadik a húsvét.
A karácsonyi témakörhöz kapcsolódó alkotások beadási határideje december 15.
Az eredményhirdetés december 22-én lesz.
A pályamunkáknak újrahasznosított anyagból kell készülniük (például műanyag flakon, újságpapír, befőttes üveg, konzervdoboz, hulladék anyag…). Ezekhez nagyon jó ötleteket lehet találni a neten. Az elkészült alkotás lehet ajándék, üdvözlőlap, karácsonyfadísz…
Egy osztályból több tárgy is készülhet, ekkor a kapott pontok összeadódnak. Lehet gyakorlaton az oktatók segítségével is készíteni, vagy osztályfőnöki órán.
Nagyobb tárgy is készülhet, amit nehéz behozni az iskolába. Ekkor az elkészült produktumról fotót kell benyújtani.
A zsűri az ötletességet és a kivitelezést is figyeli. Az első három helyen levő osztály egy szabadnapot kap, melyet szabadon használhat osztálykirándulásra. Ezen kívül az első helyezett tárgyi jutalomban is részesül. Áprilisban a jól teljesítő osztályokat ingyen, busszal jutalomkirándulásra visszük Nógrádmarcaliba.
Várjuk a pályamunkáitokat!
DÖK
A VSZC Boronkay György Műszaki Szakgimnázium diákjai a Diákolimpián az ország legeredményesebbjei lettek!
Az iskolák közötti pontversenybe az 1-8. helyezések számítanak bele, de a dobogósok saját maguknak is szereztek plusz 10 pontot a leendő felsőfokú felvételi eljárásukhoz.
A pontos eredmények az alábbi linken érhetők el:
Szakma sztár győztesek a VSZC Madách Imre Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumában!
Vajdasági diákok a Boronkayban
Királyos siker az “Ybl munkatársa vagyok” versenyen
Label France Éducation emlékplakett avatás
2016. július 20-án a Francia Köztársaság külügyminiszterének rendelete értelmében a Váci Szakképzési Centrum Petőfi Sándor Gimnáziuma, Gépészeti Szakgimnáziuma és Kollégiuma magyar-francia két tanítási nyelvű tagozata elnyerte a megtisztelő Label France Éducation címet. Ezzel a címmel olyan intézményeket tüntetnek ki, amelyek magas színvonalon oktatják a francia nyelvet, és amelyek kiváló eredményeket érnek el a szaktárgyak idegen nyelvű oktatásában, illetve a francia kultúra terjesztésében.
A cím eléréséhez a tagozaton tanító tanároknak, tanítványaiknak komoly kritériumoknak kellett megfelelniük, az elmúlt tanévben benyújtott pályázat elbírálása után született ez a számunkra megtisztelő döntés.
Ezt a nemzetközi elismerést világszerte mintegy nyolcvan középiskola érdemelte ki, hazánkban két tanítási nyelvű iskolák kapták meg.
2016.december 1-jén ünnepélyes ceremónia keretében avattuk fel a kitüntető címmel járó emlékplakettet iskolánk falán. Rendezvényünket megtisztelték őexellenciája Éric Fournier, Franciaország magyarországi nagykövete, Hugues Denisot úr, oktatási együttműködési attasé, dr Odrobina László úr, a Nemzetgazdasági Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára, Dudás Tibor úr, a Váci Szakképzési Centrum Főigazgatója, Révay Ágnes asszony, szakmai főigazgató helyettes, Aszód városának polgármestere Sztán István úr, a tagozat alapítója Frajna Miklós nyugalmazott igazgató úr, Bán Mihályné asszony, az Aszódi Öregdiákok Baráti Egyesületének ügyvezető elnöke, és természetesen velünk ünnepeltek a tagozat régi és jelenlegi tanárai, a tagozat diákjai.
Kollégiumunk dísztermében került sor a bensőséges ünnepségre, melyet diákjaink színes műsora tett emlékezetessé. Vendégeink elismerően nyilatkoztak a rendezvény színvonaláról, iskolánk dolgozóinak, tanulóinak vendégszeretetéről. Résztvevőknek, vendéglátóknak, szervezőknek egyaránt emlékezetes volt ez a nap.
A Label France Éducation kitüntetés nem csak a francia tagozat munkáját értékeli, egyúttal hangsúlyozza a gimnáziumi képzés létjogosultságát, fontosságát is. A francia állam, a budapesti Francia Intézet kitüntető figyelemmel kíséri a díjazott iskolák tevékenységét, sorsát. Ez a siker mindannyiunk büszkesége. A jövőben is azon fogunk munkálkodni, hogy méltóak legyünk erre a kitüntető címre.
Nagy karrier várhat a szakmát tanuló diákokra
Szeptember óta új szakképzési rendszerben tanulnak a középiskolás diákok – így ha végeznek, a tanulók több mint fele szakmával is rendelkezik majd, nem csak érettségivel. Eddig a középfokon végzett diákok mindössze egyötöde szerzett szakmát is, így viszont nehezebb volt elhelyezkedniük, munkát vállalniuk azoknak a fiataloknak, akik nem tanultak tovább. Ráadásul ma már egyre több szakmában óriási a munkaerőhiány, ezért is volt fontos a szakképzés átalakítása. Alig indult el az új rendszer, máris tovább fejlesztik – erről, és az eddigi tapasztalatokról beszélgettünk Odrobina Lászlóval, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkárával.
Mi az a legfontosabb fejlesztés, amelyet jövő szeptembertől terveznek az új szakképzési rendszeren belül?
Nagyságrendekkel szeretnénk javítani a szakképző iskolákban tanuló diákok nyelvi tudásán: ennek a beavatkozásnak két része lenne. Az egyik, hogy jövő szeptemberi indulással lehetőségük lesz a jelenlegi nyolcadikosoknak nulladik (azaz nyelvi elkészítő) évfolyamra a szakképzésben is: ez az év tehát szinte kizárólag a nyelvoktatásról szól majd a számukra.
Eddig jellemzően inkább gimnáziumokban volt erre lehetőség. Jövő szeptembertől azonban már minden nagyobb városban választhatóvá tettük azt a lehetőséget, hogy a szakképző iskolába jelentkező diákok számára beiktatható legyen egy első – vagy nevezzük így: a nulladik évben egy teljes évnyi nyelvtanulás.
Ehhez persze olyan pedagógusok kellenek, akik ténylegesen meg is tanítják a nyelvet – s ez a másik része a fejlesztésnek. Most zajlik egy felmérés, ahol azt nézzük meg, milyen nyelvtanáraink vannak a szakképző iskolákban, kikkel lehet elindítani a szakképzésben a nulladik évfolyamot. Azt kell mondanom, hogy nem állunk rosszul e tekintetben. Mivel az oktatás során nemcsak a tananyag leadása a cél, hanem a diákok egyenkénti, személyre szabott fejlesztése és a minél hatékonyabb kommunikációra való felkészítés – melyhez elengedhetetlen a beszédközpontú, diákcentrikus megközelítés, a tanórán belüli differenciálás, valamint a diákok motiválása, érdeklődésük fenntartása –, az előzetes felmérés alapján néhány területen szükség van a szakképző iskolákban dolgozó nyelvtanárok továbbképzésére is, melynek során a pedagógusok megismerkedhetnek a legújabb módszertani fogásokkal és a nyelvoktatásba beépíthető legkorszerűbb technikákkal.
A teljes cikk az alábbi linken található: http://www.origo.hu/gazdasag/20161202-tanulhatnak-nyelvet-a-szakkepzesben-is-nulladik-evfolyamon.html
Fodrász siker Gödöllőn
Pintér Imola Hanna a VSZC Madách Imre Szakgimnázium és Szakközépiskola fodrász tanulója első helyezett lett a Magyar fodrász és kozmetikus bajnokságon utcai divatos szárítás hosszú haj kategóriában.
Az eseményről tekintse meg az alábbi videónkat:
Egy Boronkays tanár elismerése
Mintegy száz magyarországi és határon túli, természettudományt tanító pedagógus vett részt a Science on Stage pénteken (október 7-én) kezdődött háromnapos debreceni versenyén, amelynek az Agóra Tudományos Élményközpont adott otthont.
A vasárnapig tartó kiscsoportos- és műhelyfoglalkozásokon, színpadi előadásokon mutatták be a pedagógusok a fizika, a kémia, a biológia, az informatika, a matematika és a komplex természettudomány oktatásának legújabb módszereit, eszközeit. A VSZC Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma tanára, Jendrék Miklós produkcióját a szakmai zsűri a „Fizika oktatása és népszerűsítése” különdíjjal jutalmazta és azon legjobb előadók közé sorolta, akik 2017-ben szintén Debrecenben a nemzetközi megmérettetésen képviselik majd Magyarországot.
Idén is megtartottuk a Szakmai Napokat a Selyében!
Az Echo TV forgatott két tagintézményünkben – Jó szakma – Biztos jövő
Németországban is elismert szakmai bizonyítványt kaptak a VSZC Madách Imre Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium tanulói
“Magyarországon elsőként, Németországban is elismert fémipari szakmunkás-bizonyítványt kapott hat, a Siemens Zrt. duális szakképzésben végzett diák. Mellettük 18 másodéves tanuló Europass mobilitási igazolványt érdemelt ki. Az okleveleket Dale A. Martin, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója, Zupkó Gábor, az Európai Bizottság magyarországi képviseletének vezetője, Gabriel A. Brennauer, a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara Ügyvezető elnökségi tagja és Kocsi Tamás, a Madách Imre Madách Imre Szakgimnázium, Szakközépiskola, és Kollégium igazgatója adta át a fiataloknak.”