2024. febr. 12.
vszc.hu

Elkészült a vármegyék legjobb technikumainak listája (TOP3)

A vármegyénkként TOP 3 legjobb intézményeket bemutató rangsor, összhangban a Technikumi rangsor 2024 TOP 100-as listájával, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján, a tanulók bemeneti és képzési-kimeneti teljesítményének, az intézmények oktatói létszámának és digitális ellátottságának figyelembevételével készült.

A rangsor összeállítása hat összevont mutató – a szakképző intézménybe beiratkozó tanulók előző tanév végi tanulmányi eredménye, a kilencedik évfolyam megkezdésekor megírt bemeneti szakképzési kompetenciamérésen elért eredménye, az évfolyamot sikeresen teljesítők aránya, a technikum tanulóinak érettségi vizsgaeredménye, az intézmény teljes munkaidős oktatóinak az oktatói összlétszámukhoz viszonyított aránya, valamint az intézmény digitális eszközellátottsága – alapján történt.

Az eredeti cikket és a táblázatot az IKK honlapján lehet megtekinteni »

A borítókép forrása: Image by pressfoto on Freepik

Megosztás

KAPCSOLÓDÓ HÍREK

három fokú dobogó, első helyezett alatt Boronkay címer, második helyezett: I. Géza címer, harmadik fok alatt: Petfő iskola (Aszód) címer

Három iskolánk is a legjobbak között az IKK 2024-es ranglistáján!

A Boronkay lett az ország legjobb technikuma, míg az I. Géza a 19., az Aszódi Petőfi iskola pedig a 87. helyezést érte el az IKK 2024-es ranglistáján. Gratulálunk!

2023. dec. 19.
    vszc.hu
    Az Euroskills 2023 webfejlesztő verseny győztese, Hidvégi János ünnepel, magyar zászlót tart a háta mögött, nyakában az érem

Euroskills 2023 – A Boronkay-n végzett Hídvégi János aranyérme

Hidvégi János, a Boronkay iskola szoftverfejlesztő szakon végzett diákja első helyezést ért el az EuroSkills 2023-as versenyen a webfejlesztő kategóriában!

2023. nov. 6.
    vszc.hu
    Kézzel készült színes rajz az asztalon, ami egy szívet tartó kezet ábrázol, fölötte a "közös ügyünk az ápolás"-szöveggel és a rajzoló kezei is a képen vannak

Váci siker egészségügyi szakmai versenyen!

A Magyar Ápolási Egyesület és a Szolnoki Szakképzési Centrum közösen hirdette és szervezte meg a „Közös ügyünk az ápolás” elnevezésű szakmai versenyét az egészségügyi szakképzésben tanuló 10. és 11. évfolyamos, nappali tagozatos diákok számára. A verseny győztese pedig a Váci SZC Selye János Egészségügyi Technikum Szívdobbanások csapata lett.